blog
zespołu redakcyjnego miesięcznika

Restrukturyzacyjne zebranie redakcyjne: 24 lipca 2024.

Restrukturyzacyjne zebranie redakcyjne: 24 lipca 2024.

W dniu 24 lipca odbyło się stacjonarne spotkanie redakcyjne naszego miesięcznika poświęcone restrukturyzacji składu redakcyjnego oraz zarządu redakcji.

W zebraniu wzięły udział redaktorki, które objęły nowe role zarządzania poszczególnymi działami naszego czasopisma:

  • Aleksandra Pliszka: zastępczyni redaktora naczelnego w dziale literatury i teatru 
  • Nadia Zielińska: zastępczyni redaktora naczelnego w dziale felietonów
  • Maria Tymczuk: zastępczyni redaktora naczelnego w dziale Radia Młodzi-Wolni i podcastów radiowych
  • Arielle Lages: zastępczyni redaktora naczelnego w fotoreportaży oraz Ars Foto

W zebraniu nie mogły w tym terminie uczestniczyć pozostałe członkinie zarządu redakcji:

  • Kinga Panek: Oboje z Kingą zamierzamy zarządzać w miesięczniku tematyką edukacji. Kinga jest prezeską fundacji EDUS  jaką nasza redakcja aktywnie wspiera. 
  • Julia Kabowska: zastępczyni redaktora naczelnego w dziale poezji
  • Celina Bulińska: zastępczyni redaktora naczelnego działu sportowego

Na zebraniu omówiliśmy plany dalszego rozwoju naszego czasopisma oraz związanych z nim projektów.  Nasz miesięcznik będzie nadal kontynuował promowanie osób pozytywnych, kreatywnych i solidarnych - nie tylko młodych ale wszystkich, którzy jako liczącą się wartość uważają potrzebę swojego stałego rozwoju.

Uzgodniliśmy, że okres letnich wakacji spożytkujemy na odpoczynek i reset po minionym roku szkolnym 2023/24  oraz czas na sporządzenie formalnych sprawozdań za realizację działań edukacyjnych w minionym roku. 
W okresie tym przeprowadzimy również restrukturyzację całego zespołu redakcyjnego.
Czas ten wykorzystamy również na doprecyzowanie naszych nowych planów działania , które zatwierdzimy na kolejnym zebraniu zarządu redakcji planowanym przed  końcem ferii akademickich.
Czas wakacyjny wykorzystamy również dla reorganizacji Akademii Młodego Dziennikarza. Jej nowymi adresatami nie będą już wszyscy uczniowie a tylko osoby zainteresowane kreatywnością i współprac a z naszym zespołem.  Od września uruchomimy również techniczną akademię młodego literata. Dedykowana będzie ona osobom zajmującą się twórczością literacką. Okazuje się, ze lekcje informatyki w szkole nie przygotowują do poprawnego tworzenia i formatowania tekstu.  Teksty nadsyłane na do publikacji oraz teksty  nadsyłane na konkurs literacki dosłownie aż roją się od niepoprawności budowania i redagowania cyfrowego tekstu.
Obecnie nasza redakcja przeprowadza rekonesans oraz konkretne rozmowy z zaineresowanymi w tej dziedzinie potencjalnymi partnerami.
Więcej informacji niebawem.